Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018

Działam KULturalnie w Ornecie

Miło nam poinformować, że Miejski Dom Kultury w Ornecie jako jeden z 50 domów kultury w Polsce (3 domy kultury w województwie warmińsko-mazurskim) uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na zadanie „Działaj KULturalnie” w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.

Projekt realizowany jest dwuetapowo.  Pierwszy polega na przeprowadzeniu diagnozy identyfikującej zasoby mieszkańców gminy Orneta i identyfikację pomysłów inicjatyw lokalnej społeczności. W trakcie tego etapu będziemy spotykać się z mieszkańcami gminy Orneta w świetlicach wiejskich, w Miejskim Domu Kultury z organizacjami pozarządowymi, młodzieżą, z grupami nieformalnymi, osobami należącymi do różnych grup społecznych. Spotkacie nas także w terenie, gdzie będziemy podpytywać się, jakie są Wasze opinie i potrzeby dotyczące kultury w gminie Orneta. W maju zostanie ogłoszony konkurs na Waszą inicjatywę kulturalną „Działaj KULturalnie”, gdzie będziecie mogli zrealizować swoje pomysły, wydarzenie, warsztaty.

W drugim etapie programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne Miejski Dom Kultury będzie dofinansowywał wybrane inicjatywy, które będą realizowane pod koniec lata i na początku jesieni.

Zachęcamy Państwa do czynnego włączenia się w prowadzane przez naszą jednostkę badania. Będziemy w przestrzeni miasta i gminy, aby od Państwa dowiedzieć się jakie mamy zasoby, potrzeby działań kulturalnych oraz propozycje na rozwój kultury w naszej gminie. Bardzo zależy nam na Waszej opinii, bo wspólnie tworzymy naszą KULTURĘ.

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny