Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pracownicy

Agnieszka Lewandowska - dyrektor CKiBM - specjalistka od spraw niemożliwych do perfekcji opanowała wszelkie zagadnienia związane z organizacją oraz promocją imprez i wydarzeń kulturalnych. Nie obce jej są również techniki malowania buziaków, tworzenia czegoś z niczego i zagadnienia z dziedziny rękodzieła. Od wielu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi, realizuje wiele projektów międzypokoleniowych. e-mal: agnieszka.lewandowska@mdk.orneta.pl

Agnieszka Marcinkowska - główna księgowa CKiBM w Ornecie - Nie straszne są jej budżety, rozliczenia finansowe i liczby w różnorodnych postaciach. Dba o grosiki każdej otrzymanej dotacji, rozlicza realizowane projekty oraz otrzymane granty.  W nagłych wypadkach wspiera zespół w działaniach merytorycznych w ramach organizowanych wydarzeń. e-mal: agnieszka.marcinkowska@mdk.orneta.pl

DZIAŁ ORGANIZACYNO-PROMOCYJNY, EDUKACJI I ANIMACJI KULTURY

Radosław Ignaciuk - urodzony konferansjer ze sporą dawką dobrego humoru, uwielbiany przez publiczność. Znakomicie radzi sobie z oswajaniem niezliczonej ilości pomysłów rodzących się w głowach młodych ludzi dlatego też wspiera działania młodzieży.  W międzyczasie dba o fotorelacje z naszych wydarzeń oraz nasze profile na FB. e-mail: radek.ignaciuk@mdk.orneta.pl

Joana Wojciechowska - animatorka, którą cechuje kreatywność i nowoczesne podejście do odbiorcy kultury.  Mistrzyni tańców liniowych. Realizatorka wielu projektów i inicjatw społeczno- kulturalnych. e - mail: joanna.wojciechowska@mdk.orneta.pl

Katarzyna Rykojć - mistrzyni modelowania balonów, miłośniczka nowatorskich rozwiązań i inicjatyw, chętnie zasiada zarówno do programów graficznych jak i telefonu w razie potrzeby. Wspiera działania animacyjne placówki. Odpowiada za realizację cyklicznych spotkań z teatrem dla najmłodszych.  e-mail: katarzyna.rykojc@mdk.orneta.pl

 

DZIAŁ BIBLIOTECZNY

Agata Nowak - zastępca dyrektora CKiBM- sprawuje nadzór nad częścią biblioteczną Centrum Kultury i Biblioteką Miejską w Ornecie. Osoba aktywna, dbająca o promocję i popularyzację czytelnictwa, prowadzi blog.

Małgorzata Wocial - bibliotekarz w Henrykowie i Ornecie- dbająca  o rozwój cztelnictwa. Zawsze uśmiechnięta z dobrymi pomysłami, prowadzi działania animacyjne wspierajace rozwój kultury. 

Karolna Sawicka - animatorka oraz bibliotekarz. Doskonale wykorzystuje rózne materiały do zrobienia "czegoś z niczego". Cechuje ją kreatywnośc w działaniach popularyzujących czytelnictwo. 

Alicja Werhun - młodszy bibliotekarz. Dziewczyna z wieloma pasjami, odważna w realizacji zadań. Ma doskonały kontakt z najmłodszymi czytelnikami. 

DZIAŁ TECHNICZNO-GOSPODARCZY

Jerzy Szcześniak - weteran Miejskiego Domu Kultury w Ornecie (CKiBM) ciężko zliczyć ile lat jest związany z placówką. Umiłował sobie miksery, odsłuchy, mikroporty i wszelkie inne sprzęty związane z nagłośnieniem.  Jest przede wszystkim akustykiem, ale też złotą rączką i głównym dostawcą materiałów niezbędnych do pracy merytorycznej.

Dawid Chorąży - człowiek orkiestra - dziennikarz, filmowiec, konferansjer, trochę informatyk, obiecujący akustyk. Człowiek z nowoczesnym spojrzeniem na kulturę, angażujący się w powierzone zadania.

Agnieszka Mieloch- ddpowiada za ład i porządek w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie. Chętnie włącza się w przygotowania dekoracji i scenografii, promocję wydarzeń. Wspaniale radzi sobie podczas zajęć animacyjnych jako nieocenione wsparcie prowadzących.

Instruktorzy

Iwona Dombek-Rybczyńska - artystka od urodzenia. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Wyższej Szkoły Sztuki Stosowanej w Poznaniu. W Miejskim Domu Kultury prowadzi sekcję plastyczną dla dzieci i dorosłych. Więcej o artystce: www.iwonadombekrybczynska.pl

Wiktor Chojnacki - dd lat współpracuje z Miejskim Domem Kultury, teraz Centrum Kultury i Biblioteką Miejską w Ornecie, w którym swoje pierwsze kroki stawiał jako członek Orkiestry Dętej. Przez wiele lat inicjował nowe działania w placówce, by w końcu stać się  kapelmistrzem, który  prowadzi zajęcia Orneckiej Orkiestry Dętej a także kształci jej nowych adeptów. Jest instruktorem gry na pianinie i akordeonie. Nadzoruje zespół Babsky Squad. 

Tymek i Agata Ławrukajtis - sekcja wokalno-instrumentalna - prowadzą sekcję wokalno-instrumentalną DRAGONS dla dzieci młodzieży oraz Kameralny Zespoł Wokalny dla dorosłych. Przygotowują oprawy muzyczne organizowanych wydarzeń, relizują projekty o charakterze edukacyjnym, którego głównym elementem jest muzyka.

Szymon Zuehlke - indywidualna nauka gry na gitarze i saksofonie - jego pasją jest jazz, zaś ukochanym instrumentem saksofon. Od kilku lat łączy działalność artystyczną z umiejętnościami pracy z młodzieżą prowadząc zajęcia nauki gry na instrumentach. W placówce rozwija nasze gitarowe talenty, angażuje się w koncerty i realizowane wydarzenia kulturalne.

 

 

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny