Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ratujemy

W naszym obiekcie LOK odbywają się spotkania propagujące czytelnictwo, w inicjatywie oddolnej „Wiedza pisana a rzeczywistość” w ramach zadania „Bractwo Ksiąg”.

W ostatnich dniach, przyszedl czas na etap dotyczący warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy przy wykorzystaniu wiedzy czysto teoretycznej z podręczników, po zapoznaniu się ich treścią, przeszli do praktyki. Ten etap inicjatywy, w bardzo dobry sposób ukazał uczestnikom, zagadnienie tego przedsięwzięcia.

Mianowicie po zapoznaniu się z teorią i omówieniu jej, młodzież oraz dorośli brali udział w samodzielnym udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie było to łatwe, ponieważ uczestnicy nie mogli zrobić tego bez przykładania się i precyzji w wykonywanych zadaniach - ponieważ Pan manekin był sparowany z wyświetlaczem i na bieżaco wyświetlały się rezultaty pracy osoby udzielającej pomocy.

Tak więc można i trzeba było dostosować siłę ucisku oraz powtarzalność ruchów do normy jaką powinno sie stosować w tego typu czynnościach.

Uczestnicy mieli również możliwość założenia prostych opatrunków, dowiedzieli się co robić w razie omdlenia, upadku, utraty przytomności, zakrztuszenia się, jak udzielać pomocy dla osoby z cukrzycą, itp.

Zajęcia ciekawie, czytelnie, przy pełnym zaangażowaniu i profesjonaliźmie przeprowadził Pan Arkadiusz Sytczyk, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

W zajęciach brała również młodzież z miejscowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Mój Dom”, - również gorąco dziękujemy za odwiedziny, oraz mile spędzony czas.

Każdy z uczestników otrzymał książkę/ćwiczenia "Jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej", oraz dyplom potwierdzający odbycie takiego szkolenia.

Oto krótka fotorelacja z zajęć.

Juz wkrótce trzecia, ostatnia cześć tego przedsięwzięcia, o której poinformujemy uczestników w najbliższych dniach.

#OrneckieSmoki, #WKS10, #LOKOrneta

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Nazwa zadania "Bractwo Ksiąg"

Narodowe Centrum Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny