Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wiejskie ciśnienie

Projekt „Wiejskie Ciśnienie”

Siedem świetlic, siedem pomysłów i siedem możliwości na zmianę, integrację społeczną i kulturalną. „Wiejskie Ciśnienie” - pod taką nazwą kryje się projekt świetlic wiejskich.

Mingajny, Wola Lipecka, Henrykowo, Karbowo, Opin, Dąbrówka i Bażyny – to świetlice wiejskie w których zaczynają się działania projektowe. Już w połowie września w miejscowościach pojawią się badacze, którzy wydobędą ze wsi kapitał ludzki oraz charakterystyczne miejsca historyczne i przyrodnicze zebrane w mapę zasobów. Na ich bazie zaplanowane zostaną dalsze działania projektowe m.in. warsztaty czy wizyty studyjne. Podsumowaniem działań merytorycznych będzie wspólne spotkanie w Ornecie w czasie którego uczestnicy będą mogli dzielić się wiedzą zdobytą na warsztatach.

Projekt powstał przy współpracy między organizacjami pozarządowymi, Miejskim Domem Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie który został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Ten projekt ma na celu wzmocnienie wiary we własne możliwości, wypracowanie wspólnej długofalowej współpracy między wsiami oraz budowanie lokalnego kapitału społecznego.

Realizacja programu współpracy z organizacjami pozarządowymi dofinansowana jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko- Mazurskiego.

Kwota dofinansowania – 45.000 zł

Linki do filmów:

film1

film2

film3

film4​

Wiejskie ciśnienie zdjęcia

Wiejskie ciśnienie zdjęcia

Logotypy

Logotypy

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny