Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie projektu

Od maja 2021 roku w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie realizowany jest projekt p.n. „Muzyka łączy pokolenia". Jego założeniem była animacja społeczności lokalnej oraz rewitalizacja lokalnych zasobów kulturowych, w szczególności muzyki tradycyjnej. Działania koncentrowały się na pracy ze środowiskami post emigracyjnymi z tzw. "ziem odzyskanych" i identyfikacji zasobów kulturowych. Podczas rozmów z osobami, które zostały przesiedlone do Ornety dowiedzieliśmy się o ich wspomnieniach przed przyjazdem do Ornety, co zostało zapamiętane, jakie obrazy mają przed oczami do dnia dzisiejszego. Zarchiwizowane zostały również ważne dla nich fotografie, zarówno ich samych jak i bliskich, które stały się materiałem do przygotowania wystawy. Materiał zebrany podczas wywiadów stanowi pakiet edukacyjny, który wraz z wystawą został przekazany dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Ornecie. Projekt zakładał warsztaty wokalne czterech grup w tym grupy seniorskiej, grupy dorosłych, osób niepełnosprawnych oraz dzieci i młodzieży. Warsztaty muzyczne odbywały się w trybie stacjonarnym pod okiem muzyków, których celem było przygotowanie uczestników do Festiwalu Pieśni Wędrownych. Nie zabrakło ćwiczeń z emisji głosu, gdyż część piosenek jest śpiewana w języku litewskim i ukraińskim.
Podsumowaniem działań projektowych był Festiwal Pieśni Wędrownych., który odbył się 25 września 2021 roku na placu za Centrum Kultury i Biblioteką Miejską w Ornecie.
Zachęcamy do obejrzenia filmu z całej realizacji projektu.
A dziś o 20.00 zapraszamy na powtórne wydarzenie muzyczne, tym razem w trybie online.
Projekt p.n. „Muzyka Łączy Pokolenia" dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny