Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Głosowanie internetowe Działam KULturalnie

Zakończyliśmy nabór wniosków na inicjatywy lokalne w gminie Orneta, które zostaną poddane ocenie przez komisję konkursową. Inicjatywy te ubiegają się o dotację w ramach projektu „Działam KULturalnie” finansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury +”.
Zwracamy się z prośbą  o oddawanie głosów na najbardziej dla Państwa interesujący projekt. Projekty, które otrzymają największą ilość głosów, dostaną dodatkowe punkty przy ocenie komisji konkursowej.

Do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie wpłynęło 9 projektów na łączną kwotę 38.580 złotych.

Projekt nr 1 to Letni warsztat Perkusyjny zakładający przeprowadzenie warsztatów z zakresu gry na perkusji. Kierowany do wszystkich chętnych, zarówno tych, którzy trzymali już pałeczki w ręku, jak i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z tym instrumentem. Projekt zakończy się wspólnym koncertem uczestników warsztatów - 3000,00 zł.

Projekt nr 2 to PRL-owski wehikuł, czyli powrót do przedsięwzięcia, które już raz z powodzeniem aktywowało mieszkańców wsi.  Integracyjne wydarzenie kulturalne wraz z pochodem, warsztatami, zabawami i wystawą ma na celu scalenie społeczności i zmotywowanie do wspólnego działania wszystkich grup społecznych i wiekowych - 4000,00 zł.

Projekt nr 3 – to aktywna „Wędrówka w nieznane”, czyli wiejska gra terenowa. Zakłada rodzinne spędzanie czasu wraz z poznaniem historii miejsca, w którym się odbywa. Towarzyszyć jej będą warsztaty, a całość podsumuje fotorelacja w formie wystawy - 3000,00 zł.

Projekt nr 4 pokaże, że „Z niepełnosprawnością da się żyć” i pozwoli na integrację środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Podczas zaplanowanych warsztatów plastycznych będzie można współtworzyć prace, które zostaną pokazane podczas wystawy. Wszystko poprzedzi piknik integracyjny, który pozwoli poznać się wszystkim uczestnikom projektu - 2530,00 zł.

Projekt nr 5 to „Różne twarze” mieszkańców Ornety. Zajęcia warsztatowe z min. z zakresu gry aktorskiej, nauka dykcji, gry scenicznej,  zakończą się spektaklem teatralnym dla mieszkańców. Zaplanowano również wystawę , na której będzie można zobaczyć jak przebiegały prace warsztatowe uczestników projektu. Przegotowanym materiałem grupa realizująca projekt będzie promować Ornetę - 4200,00 zł.

Projekt nr 6  zakłada ‘Warsztaty technik rękodzielniczych - BATIK”. Podczas warsztatów ich uczestnicy poznają technikę malarską polegającą na kolejnym nakładaniu wosku na tkaninę i wzbogacą swoją wiedzę o współczesną interpretację tej metody. Po warsztatach nastąpi zaprezentowanie efektów w formie wystawy mobilnej oraz utrwalenie prac w formie etiudy filmowej. Koszt projektu - 5950,00 zł.

Projekt nr 7 to działania pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dziennikarzami”. Ma na celu przygotowanie uczestników warsztatów do zajmowania się przekazem medialnym z życia miasta i gminy Orneta. Odbędzie się to poprzez udział w warsztatach z fotoreportażu, dziennikarstwa informacyjnego, pisania tekstów dla mediów. Zakończeniem będzie wystawa fotoreportażu oraz cykl wywiadów radiowych - 4300,00 zł

Projekt nr 8 „P.ART OF MOVE” to stworzenie nowej relacji rodzic -dziecko i wykreowanie spektaklu taneczno – aktorskiego  opartego na cytatach z „Małego Księcia”.  Podczas warsztatów z akrobatyki, warsztatów aktorskich, warsztatów z kontakt improwizacji i body painting powstanie scenariusz spektaklu, który zostanie pokazany mieszkańcom Ornety. Promować go będzie film będący wstępem do premiery oraz fotorelacja z przygotowań i pracy podczas warsztatów - 7100,00 zł.

Projekt nr 9 pod nazwą „Gospel Orneta” ma na celu powstanie grupy wokalno – instrumentalnej w gatunku gospel. Zakłada warsztaty, podczas których uczestnicy poznają technikę śpiewu oraz rozwiną swoje umiejętności wokalne i gry na instrumentach.  Koncert dla mieszkańców Ornety na zakończenie warsztatów ukaże bogactwo gatunku w tej formie aktywności wokalnej - 4500,00 zł.
 

Głosowanie po lewej stronie (w ankiecie na szrym tle)

Wyniki poniżej. Głosujemy do 10.06.2018 r. do godz. 15.30

 

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny