Projekt „Archipelag Wędrowców” był realizowany przez Stowarzyszenie „Tratwa” we współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych i Miejskim Domem Kultury w Ornecie w 2020 roku . Projekt zakładał poszukiwanie opowieści oraz tworzenie opartych na...
czytaj dalej... na temat: Archipelag Wędrowców"Pomysłownia Ornety" to projekt zakładający realizowanie działań na rzecz dobra wspólnego, które określiliśmy z mieszkańcami Ornety w przeprowadzonej latem diagnozie oraz budowanie trwałego partnerstwa.Komisja Konkursu w ramach VII edycji programu...
czytaj dalej... na temat: Pomysłownia OrnetyMałomiasteczkowa moda, ekologiczny tryb życia, nietypowe szycie - Stylowa grupa działania! to jeden z projektów realizowany przez mieszkańców gminy Orneta. Spotkania, warsztaty a przede wszystkim wspólnie spędzony czas to idea działań projektowych.
czytaj dalej... na temat: "Stylowa Grupa działania!"Zakończyliśmy realizację pierwszego etapu programu Lokalne Partnerstwa Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności 2020-2021, którego celem było znalezienia dobra wspólnego Ornety. Liderem partnesrtwa był Miejski Dom Kultury, partnerem: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ornecie, Uniwersytet Trzeciego Wieku.
W ramach tego etapu prowadzone były następujące działania: analiza dokumentów, ankieta on-line, rozmowy focusowe i rozmowy telefoniczne oraz spotkania z mieszkańcami w przestrzeni publicznej.
Dziękujemy wszytkim mieszkańcom za pomoc w uzyskaniu niezbędnych informacji, które posłużyły nam do zrobienia raportu - diagnozy i przystąpienia do dalszej części programu.
Zadanie dofinansowano ze środków Programu Lokalne Parnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce
czytaj dalej... na temat: Dobro Wspólne OrnetyNiedawno na ulicach Ornety pojawiły się tajemnicze światła. Na budynkach pojawiały się olbrzymie zdjęcia.
To wszystko odbyło się w ramach cyklu działań ulicznych realizowanych w ramach projektu "Nasze miejsca, nasze księgi", realizowanych przez ornecką młodzież i współpracujących artystów Bartka Świąteckiego, Adama Cieślaka oraz aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek Mateusza Mikoszę i Piotra Michalczuka.
W ich trakcie propagowaliśmy przygotowane dwie strony internetowe, które powstały dzięki zaangażowaniu wielu mieszkańców Ornety. Zachęcamy do ich przejrzenia:
www.orneta-zywe-archiwum.pl, www.orneta-zywa-encyklopedia.pl
Organizatorzy:
Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, Stowarzyszenie „Tratwa”. Miejski Dom Kultury w Ornecie
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Organizatorzy dziękują za wsparcie i pomoc w tworzeniu stron Uniwersytetowi III Wieku w Ornecie, Stowarzyszeniu „Ornecianie” , Polskiemu Związkowi Emerytów i Rencistów i Inwalidów Koło w Ornecie a także dyrekcjom i nauczycielom szkół Gminy Orneta.
czytaj dalej... na temat: Nasze miejsca nasze księgi
Serdecznie zapraszamy do zapisów do sekcji działajacych w Miejskim Domu Kultury w Ornecie.
W tym roku czekają na Państwa zajęcia: z nauki gry na instrumentach: pianinie, akordeonie, gitarze, saksofonie, perkusji, zajęcia palstyczne dla dzieci, Grupa Artystyczna PRIMA, zajęcia rękodzielnicze, Babski Klub, zajęcia wokalno-instrumentalne w grupie DRAGONS, Teatr Ognia HOKAGE.
W związku z trwającą pandemią Covid - 19 ilość miejsc jest znacznie ograniczona.
Zapisy w biurze MDK (prosimy dzwonić na dole w holu przy wejściu do MDK i poczekać na pracownika). Druki oraz dokumenty znajdziecie Państwo poniżej oraz w holu MDK.
Serdecznie zapraszamy.
czytaj dalej... na temat: Rozpoczynamy działania sekcyjne 2020/2021