Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Startujemy z naszą telewizją

Utworzono dnia 01.07.2021
Rozpoczynamy działanie Internetowej Telewizji "Pobudka Orneta", która będzie informowała mieszkańców Ornety o wydarzeniach, zarówno tych kulturalnych jak i z życia mieszkańców miasta. By zrealizować ten etap projektu "Pomysłownia Ornety" powstała grupa, reprezentująca różne środowiska, która podczas zajęć szlifowała swoje umiejętności zarówno w zakresie redagowania tekstów dziennikarskich jak i nagrywania, montażu materiałów reporterskich.
Wkrótce pojawią się materiały filmowe, dlatego już dziś zachęcamy do subskrybowania kanału. Jeżeli macie ciekawe pomysły lub chcecie dołączyć do naszej Telewizji "Pobudka Orneta" zachęcamy do kontaktu.
Lokalne Partnerstwa PAFW – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
czytaj dalej... na temat: Startujemy z naszą telewizją

W krainie pszczół

Utworzono dnia 30.06.2021

W naszych działaniach nie możemy pominąć ważnych kwestii związanych z ochroną środowiska i ekologią. Pomysł, by bohaterem naszych eksperymentów przestrzennych była pszczoła okazał się strzałem w dziesiątkę. Spektakl teatralny dla dzieci o pszczołach oraz animacje włączające w kreatywne działania wokół pszczół, stoisko pszczelarzy z koła Pszczelarzy w Ornecie, pszczele zabawy, pszczółki z balonów…. Te i wiele innych atrakcji czekało na naszych gości podczas happeningu mającego na celu poznanie życia i sposobów ochrony tych ważnych dla naszej planety owadów.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: W krainie pszczół

Wakacje z KULturą

Utworzono dnia 16.06.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku powyżej 6 lat na KULturalne zajęcia do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.

 

W programie zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne, teatralne, sportowe i wiele innych...

Zajęcia odbywają się w dwóch terminach: 12-16.07.201, 16-20.08.2021 w godzinach 10.00-12.00. Informacje tel 55 2421039. Karty, regulaminy dostępne w biurze MDK lub poniżej.

 Ilość miejsc ograniczona.

czytaj dalej... na temat: Wakacje z KULturą

Bajkowy Dzień Dziecka - działania w przestrzeni

Utworzono dnia 04.06.2021

W Bajkowy Dzień Dziecka młodzież, animatorzy i przedstawiciele partnerów wyruszyli w kolorowym korowodzie, by złożyć życzenia wszystkim, którzy są lub czują się nadal dziećmi. Nie zabrakło wesołych sytuacji mimo, że pogoda zdecydowanie krzyżowała plany. Deszczowa aura nie odstraszyła nikogo i życzenia z okazji tego wyjątkowego święta przyjmowane były z radością. Podczas wędrówek w przestrzeni Ornety grupa Telewizji Pobudka Orneta przeprowadziła sondę uliczną, którą niebawem będzie można zobaczyć na kanale Youtube.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Bajkowy Dzień Dziecka - działania w przestrzeni

Tajemnice Ornety odkryte

Utworzono dnia 04.06.2021

W niedzielę odbyła się gra miejska „Tajemnice i sekrety Ornety”. Dopisała pogoda na rodzinny spacer z zagadkami. Trzy drużyny zdobyły najwyższą ilość punktów – Robaczki, Dragoniki, Kuba i spółka. Pytania były dość trudne i wymagały od uczestników myślenia przestrzennego, spostrzegawczości, rozwiązywania zagadek logicznych. Różnice punktowe pomiędzy wszystkimi drużynami były minimalne. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i aktywne spędzanie czasu na wolnym powietrzu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za pozytywne słowa dotyczące tej inicjatywy.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Tajemnice Ornety odkryte

Podwórkowe zabawy

Utworzono dnia 31.05.2021

Dłuuuuuugo czekaliśmy na tę chwilę, żeby móc znów spotkać się z Wami!!!

Zapraszamy w najbliższy piątek, 11 czerwca o godz. 15.00, na plac za Miejskim Domem Kultury. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki!!!

Gry, mini koncert, zabawy, animacje,hocki klocki, uśmiechy – GWARANTOWANE!!!

czytaj dalej... na temat: Podwórkowe zabawy

Album Opowieści

Utworzono dnia 31.05.2021

Powstaje „Album Opowieści”, będący inwentaryzacją wspomnień przybyłych do Ornety mieszkańców. Z przeprowadzanych wywiadów dowiadujemy się o zawiłych losach ludzi, których spotykamy na co dzień. Poznajemy historie ich życia i okoliczności, dzięki którym mieszkają właśnie tutaj. Poznajemy opowieści o ich miejscach pracy, pierwszych miłościach, emocja związanych z przybyciem do obcego im miejsca, o tym, jak się przywiązali do Ornety i co ich tutaj trzyma.  Większość z nich przybyła ze Wschodu, a ich opowieści są ilustrowane, z nieodłączną dla tej kultury muzyką. Zasoby te to  prawdziwa skarbnica wiedzy, a ich dokumentowanie jest jednocześnie podróżą w nieznane dotychczas rejony.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"

czytaj dalej... na temat: Album Opowieści

Rodzinna gra miejska TAJEMNICE i SEKRETY ORNETY

Utworzono dnia 17.05.2021

Serdecznie zapraszamy 30 maja 2021 roku (niedziela) do udziału w grze terenowej "Tajemnice i sekrety Ornety".

Szczególnie (w związku z Dniem Dziecka) zachęcamy do włączenia się do naszych działań dzieci i młodzież z rodzicami.

Czeka na Was mnóstwo zadań, które wymagają dojścia  do określonych punktów kontrolnych. Oczywiście wszystko na terenie naszego przepięknego miasta Ornety.

Regulamin i karty zgłoszeniowe znajdziecie poniżej. Czekają na Was, po zdobyciu wszystkich punktów,  drobne gadżety . 

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce

czytaj dalej... na temat: Rodzinna gra miejska TAJEMNICE i SEKRETY ORNETY

Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Smokoryki"

Utworzono dnia 10.05.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w VII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Smokoryki" 2021.

Lubisz śpiewać, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. W tym roku nieco inna formuła. Nagrywacie film z Waszego występu i wysyłacie do nas.

Czekamy na Wasze prezentacje filmowo-artystyczne do dnia 26 maja.

Regulamin i karta zgłoszeniowa poniżej.

 

czytaj dalej... na temat: Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Smokoryki"

BezKres - warsztaty wokalne - nabór

Utworzono dnia 26.04.2021
Chcesz rozpocząć muzyczną przygodę z pieśniami kresowymi. Otwieramy zapisy do projektu: "Muzyka łączy pokolenia". Zajęcia warsztatowe "BezKres" odbywać się będą w 4 grupach, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi od maja.
Zadzwoń lub napisz!!!
Telefon kontaktowy 552421039, e-mail: biuro@mdk.orneta.pl
Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"
czytaj dalej... na temat: BezKres - warsztaty wokalne - nabór

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny