Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Orneckie zagadki - gra miejska

Utworzono dnia 11.10.2021

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej  „Orneckie zagadki – drzewa, zioła, kwiatki”!

16. 10. 2021r – sobota, start o godz. 11.00 w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej im. Franciszka Chruściela w Ornecie.

Na trasie czeka mnóstwo zadań i zagadek, które wymagają dojścia  do określonych punktów kontrolnych. Wszystko na terenie naszego przepięknego miasta!

Oprócz wspaniałej zabawy mamy też przygotowane nagrody niespodzianki…

Regulamin i karty zgłoszeniowe znajdziecie poniżej.

Projekt „Ziołowe Ogrody Miejskie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021”.

czytaj dalej... na temat: Orneckie zagadki - gra miejska

Dofinansowanie sprzętu dla bibliotek

Utworzono dnia 01.10.2021

Centrum Kultury i Biblioteka Miejska im. Franciszka Chruściela w Ornecie jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki "Kraszewski. Komputery dla bibliotek". Celem programu jest zapewnienie dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy. W ramach zadania zakupiono: monitor interaktywny, urządzenie wielofunkcyjne kolorowe format A3, zestaw komputerowy z systemem Windows 10+monitor+głośniki+klawiatura i myszka bezprzewodowa+kamera, pakiet Office, oprogramowanie graficzne CorelDraw, projektor multimedialny, zasilacz ups i czytniki ebook. Koszt zadania wynosił 32 500 zł z tego 27 500 zł dofinansowania z Instytutu Książki. 


czytaj dalej... na temat: Dofinansowanie sprzętu dla bibliotek

Chcesz być reporterem- zapraszamy

Utworzono dnia 27.09.2021

Pomysł na materiał dziennikarski - gdzie go szukać, skąd czerpać wiarygodne informacje, jak weryfikować ich prawdziwość…Burza mózgów i nagrania przed kamerą. Trwają warsztaty dziennikarskie w ramach projektu „Bractwo Ksiąg”. Przed nami jeszcze wiele wyzwań i praktyczne sprawdzenie naszych umiejętności. W dalszym ciągu nasza grupa jest otwarta nowe osoby, więc jeśli nie boisz się nowych wyzwań zapraszamy w każdy wtorek o godz. 17.00 do Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej w Ornecie. Zajęcia bezpłatne, prowadzi Dawid Chorąży – dziennikarz, bloger, filmowiec, fotograf.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Nazwa zadania "Bractwo Ksiąg"

@Narodowe Centrum Kultury

@Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

 

Zapowiedź działań

https://www.youtube.com/watch?v=TNusiFiO7-0

czytaj dalej... na temat: Chcesz być reporterem- zapraszamy

Ostatnie próby przed festiwalem

Utworzono dnia 24.09.2021

Coraz bliżej zakończenia warsztatów wokalnych w projekcie „Muzyka łączy pokolenia”.  Wszystkie grupy pracują intensywnie i z zaangażowaniem. Perspektywa występu na żywo podczas koncertu „Festiwal Pieśni Wędrownych” dodaje sił i motywuje do intensywniejszej pracy. Wszystkie grupy zauważają swoje postępy, zarówno w pracy nad wybranymi tekstami, jak i w możliwościach wokalnych. Traktowane z przymrużeniem oka rozśpiewywanie i związane z tym ćwiczenia głosu przynoszą założone przez instruktorów efekty, co przekłada się na jakość wykonań. Dwudniowe, intensywne próby z zespołem muzycznym dodatkowo podniosły rangę całości i sprawiły, że nabrała ona nowej, wyjątkowej jakości.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"

czytaj dalej... na temat: Ostatnie próby przed festiwalem

Pomysłownia Ornety otwarcie

Utworzono dnia 22.09.2021

Po uroczystym otwarciu Centrum Integracji Lokalnej „Pomysłownia Ornety” pomieszczenia zostały udostępnione grupom formalnym i stowarzyszeniom. Do ich dyspozycji jest zakupione wyposażenie, w tym laptopy. Liczymy, że miejsce będzie służyło wszystkim chętnym a wykreowane nowe, oddolne inicjatywy będą tworzyły nowe partnerstwa. Wszystkie chętne osoby lub stowarzyszenia mogą korzystać z tej przestrzeni po wcześniejszym zgłoszeniu się do biura CKiBM i ustaleniu terminów. Zapraszamy! 

 

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Pomysłownia Ornety otwarcie

Ziołowe spotkania

Utworzono dnia 21.09.2021

Projekt „Ziołowe Ogrody Miejskie”.

Wizyta w Przedszkolu Nr 1, Przedszkolu Nr 2 oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej działających przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021" oraz środków Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

czytaj dalej... na temat: Ziołowe spotkania

Festiwal Pieśni Wędrownych

Utworzono dnia 13.09.2021
Już 25 września (sobota) o godz. 15.00, na placu przy Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie, odbędzie się Festiwal Pieśni Wędrownych, który jest efektem warsztatów muzycznych BezKres, które zostały zrealizowane w ramach programu Etno Polska 2021 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury.
Śpiewom towarzyszyć będzie przestrzenna wystawa fotografii przygotowana przez Bartosza Świąteckiego w holu CKiBM.
Stara pieśń,, muzyka, opowieści mieszkańców z kresów stały się punktem wyjścia do przygotowania repertuaru muzycznego na Festiwal Pieśni Wędrownych. Cztery grupy muzyczne: dorosłych, dzieci, seniorów i osób ze szczególnymi potrzebami pod czujnym okiem muzyków Agaty i Tymoteusza Ławrukajtis ćwiczyły by, wraz z zespołem muzycznym Plaster Miodu, zaprezentować Państwu pieśni, które przywędrowały do nas wraz z mieszkańcami.
Zatem już dziś zapraszamy na Festiwal Pieśni Wędrownych
czytaj dalej... na temat: Festiwal Pieśni Wędrownych

Przestrzeń Sztuki - Teatr

Utworzono dnia 09.09.2021

Zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach teatralnych. Zajęcia organizowane są w ramach współpracy z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie  w projekcie pod nazwą „Przestrzenie Sztuki. Jeśli czujesz, że jest to Twój klimat, masz coś do pokazania i chcesz to zrobić, chcesz poznać warsztat aktorski i pracować nad sobą – ten projekt jest właśnie dla Ciebie. Warsztaty są bezpłatne i odbywać się będą w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie.

Warsztaty są częścią projektu "Przestrzenie Sztuki - Teatr" Program jest współrealizowany z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego ze środków pochodzących z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

czytaj dalej... na temat: Przestrzeń Sztuki - Teatr

Bractwo Ksiąg

Utworzono dnia 09.09.2021
Uwaga❗️ otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w kwocie 119 900,00 w konkursie w ramach Kierunku Interwencji 4.1.Blisko-Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 na projekt pod nazwą „Bractwo Ksiąg”.
W najbliższym czasie budujemy partnerstwo propagujące rozwój czytelnictwa w mieście i gminie Orneta, zwiększamy kompetencje i szkolimy się oraz organizujemy konferencję. W ciągu najbliższych miesięcy zapraszamy na ogniskowe spotkania z książką, warsztaty dziennikarskie, trening szybkiego czytania⏳, zapamiętywania i rozwoju IQ, spotkania z dietetykiem, spotkania autorskie i dobrą-nockę z książką oraz wiele innych . O poszczególnych etapach projektu i rekrutacjach do działań będziemy Państwa informować na bieżąco. Zachęcamy do udziału!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Nazwa zadania "Bractwo Ksiąg"

@Narodowe Centrum Kultury

@Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

czytaj dalej... na temat: Bractwo Ksiąg

Jak zostać reporterem

Utworzono dnia 08.09.2021

Jak zostać reporterem to warsztaty kierowane do każdego, kto chciałby sprawdzić się w praktyce pisząc lub nagrywając materiały dziennikarskie. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak pisać i publikować teksty, jak pracować z mikrofonem, czego nie lubi kamera i jak sprawnie zmontować nagrany materiał. Grupa jest otwarta, a dołączyć do niej można w każdej chwili.  Grupę warsztatową będzie można spotkać też w przestrzeni miasta, gdzie będzie wykorzystywać w praktyce nabytą wiedzę teoretyczną. Informacje o naborze w CKiBM, pod numerem telefonu 55 24-21-039. Zajęcia bezpłatne.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

 

 

 

czytaj dalej... na temat: Jak zostać reporterem

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny