Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Poczułeś sztukę

Utworzono dnia 01.09.2021

„Sztuka nie ma wyglądać ładnie; ma sprawić, że coś poczujesz. – Rainbow Rowell”

Z takiego założenia wyszli wszyscy ci, którzy wzięli udział w kolejnym działaniu w ramach eksperymentów przestrzennych. Farba i pędzel były wcześniej  w każdej ręce, ale niekoniecznie w takiej formie. Najmłodsi realizowali swoje wizje malarskie na dużych płaszczyznach z folii, na kamieniach bądź kartonach. Starsi zmierzyli się z mozaiką, której kontury widniały na poszczególnych kawałkach sklejki. Złożona z niej całość to obraz wielobarwny, różnoraki technicznie. Każdy element tej mozaiki był inny, ale tworzył pewną całość odzwierciedlając w ten sposób naszą lokalną społeczność.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Poczułeś sztukę

Sztuka w mieście

Utworzono dnia 01.09.2021

Wystawa w przestrzeni miasta to coś, czego w takiej formie jeszcze u nas nie było. Przeniesienie sztuki w miejsca- pozornie nie nadające się do jej prezentacji- zachwyciło nie tylko uczestników tego eksperymentu, ale również nas. Znane z codziennego przemieszczanie się miejsca nabrały nowej wartości. Dzięki wkomponowanym w nie obrazom ukazały swoje inne, artystyczne oblicze. Niejednoznaczność tego przedsięwzięcia wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców naszego miasta zachwyconych przekazem, jaki niosła całość.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Sztuka w mieście

Ogłaszamy nabór do sekcji w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie 2021/2022

Utworzono dnia 20.08.2021

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą zajęć w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie.  W roku 2021/2022 czekają na Państwa zajęcia takie jak: nauka gry na instrumentach :pianinie, akordeonie, gitarze, saksofonie, perkusji oraz instrumentach dętych, zajęcia...

czytaj dalej... na temat: Ogłaszamy nabór do sekcji w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie 2021/2022

Działamy ziołowo-projektowo w instytucjach

Utworzono dnia 20.07.2021

W ramach projektu „Ziołowe Ogrody Miejskie” odbyły się wizyty w Przedszkolach i w Warsztatach Terapii Zajęciowej działających przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021" oraz środków Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

czytaj dalej... na temat: Działamy ziołowo-projektowo w instytucjach

Powstaje Pomysłownia Ornety

Utworzono dnia 14.07.2021

Trwają prace remontowe w nowym miejscu integracji mieszkańców Ornety. „Pomysłownia Ornety” nabiera nowych, świeżych kolorów, a jej pomieszczenia są sukcesywnie wyposażane w nowe wyposażenie, w tym  stoły, krzesła i meble.  Czekamy na efekt finalny, który będzie wynikiem pracy wielu osób, które zaangażowały się w projekt. Zaangażowanie to dotyczyło zarówno wyboru kolorów ścian jak i pomysłów na ogólny wygląd i funkcjonalność. Można zauważyć, że mimo wielu przeciwności, różnych gustów i rozbieżności w oczekiwaniach wszystko zaczyna tworzyć jedną, spójną całość. Wszyscy zaangażowani z dużą radością oczekują zakończenia prac i na efekt końcowy. 

czytaj dalej... na temat: Powstaje Pomysłownia Ornety

Bez Kres

Utworzono dnia 13.07.2021

Trwają zajęcia wokalne w projekcie „Muzyka łączy pokolenia”. Zebrane podczas wywiadów dotyczące pieśni tradycyjne i przyśpiewki stały się materiałem do pracy 4 grup wokalnych. Dokonano wyboru utworów i rozpoczęły się prace nad zapamiętaniem tekstu i poznaniem linii melodycznej. Dodatkowym wyzwaniem okazała się poprawna wymowa, gdyż część utworów jest wykonywana w językach wschodnich.  Na szczęście nikomu nie brakuje entuzjazmu, a zauważalne przez wszystkich postępy dodatkowo motywują do pracy.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"

czytaj dalej... na temat: Bez Kres

Śpiewamy pod chmurką

Utworzono dnia 09.07.2021
Spotykamy się w niedzielę, 11 lipca, o godzinie 13.00 na placu przy hali sportowej w Ornecie.
Na scenie wystąpią:
- Zespół UTW w Ornecie
- Zespół ORNECIANIE
- Zespół Ślicne Ulendzionki
- Zespół Mozaika – piosenki Kayah i Zbigniewa Wodeckiego
W trakcie spotkania premierowe wykonanie piosenek z powstającej płyty „Zwariowane piosenki”… znaczy „Zwarmiowane piosenki”!
 
W razie niepogody impreza odwołana.
Wydarzenie oraz płyta "Zwarmiowane piosenki" realizowane w ramach projektu "Pomysłownia Ornety" dofinansowanego ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce".
czytaj dalej... na temat: Śpiewamy pod chmurką

Startujemy z naszą telewizją

Utworzono dnia 01.07.2021
Rozpoczynamy działanie Internetowej Telewizji "Pobudka Orneta", która będzie informowała mieszkańców Ornety o wydarzeniach, zarówno tych kulturalnych jak i z życia mieszkańców miasta. By zrealizować ten etap projektu "Pomysłownia Ornety" powstała grupa, reprezentująca różne środowiska, która podczas zajęć szlifowała swoje umiejętności zarówno w zakresie redagowania tekstów dziennikarskich jak i nagrywania, montażu materiałów reporterskich.
Wkrótce pojawią się materiały filmowe, dlatego już dziś zachęcamy do subskrybowania kanału. Jeżeli macie ciekawe pomysły lub chcecie dołączyć do naszej Telewizji "Pobudka Orneta" zachęcamy do kontaktu.
Lokalne Partnerstwa PAFW – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
czytaj dalej... na temat: Startujemy z naszą telewizją

W krainie pszczół

Utworzono dnia 30.06.2021

W naszych działaniach nie możemy pominąć ważnych kwestii związanych z ochroną środowiska i ekologią. Pomysł, by bohaterem naszych eksperymentów przestrzennych była pszczoła okazał się strzałem w dziesiątkę. Spektakl teatralny dla dzieci o pszczołach oraz animacje włączające w kreatywne działania wokół pszczół, stoisko pszczelarzy z koła Pszczelarzy w Ornecie, pszczele zabawy, pszczółki z balonów…. Te i wiele innych atrakcji czekało na naszych gości podczas happeningu mającego na celu poznanie życia i sposobów ochrony tych ważnych dla naszej planety owadów.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: W krainie pszczół

Wakacje z KULturą

Utworzono dnia 16.06.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku powyżej 6 lat na KULturalne zajęcia do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.

 

W programie zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne, teatralne, sportowe i wiele innych...

Zajęcia odbywają się w dwóch terminach: 12-16.07.201, 16-20.08.2021 w godzinach 10.00-12.00. Informacje tel 55 2421039. Karty, regulaminy dostępne w biurze MDK lub poniżej.

 Ilość miejsc ograniczona.

czytaj dalej... na temat: Wakacje z KULturą

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny