Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Powstaje Pomysłownia Ornety

Utworzono dnia 14.07.2021

Trwają prace remontowe w nowym miejscu integracji mieszkańców Ornety. „Pomysłownia Ornety” nabiera nowych, świeżych kolorów, a jej pomieszczenia są sukcesywnie wyposażane w nowe wyposażenie, w tym  stoły, krzesła i meble.  Czekamy na efekt finalny, który będzie wynikiem pracy wielu osób, które zaangażowały się w projekt. Zaangażowanie to dotyczyło zarówno wyboru kolorów ścian jak i pomysłów na ogólny wygląd i funkcjonalność. Można zauważyć, że mimo wielu przeciwności, różnych gustów i rozbieżności w oczekiwaniach wszystko zaczyna tworzyć jedną, spójną całość. Wszyscy zaangażowani z dużą radością oczekują zakończenia prac i na efekt końcowy. 

czytaj dalej... na temat: Powstaje Pomysłownia Ornety

Bez Kres

Utworzono dnia 13.07.2021

Trwają zajęcia wokalne w projekcie „Muzyka łączy pokolenia”. Zebrane podczas wywiadów dotyczące pieśni tradycyjne i przyśpiewki stały się materiałem do pracy 4 grup wokalnych. Dokonano wyboru utworów i rozpoczęły się prace nad zapamiętaniem tekstu i poznaniem linii melodycznej. Dodatkowym wyzwaniem okazała się poprawna wymowa, gdyż część utworów jest wykonywana w językach wschodnich.  Na szczęście nikomu nie brakuje entuzjazmu, a zauważalne przez wszystkich postępy dodatkowo motywują do pracy.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"

czytaj dalej... na temat: Bez Kres

Śpiewamy pod chmurką

Utworzono dnia 09.07.2021
Spotykamy się w niedzielę, 11 lipca, o godzinie 13.00 na placu przy hali sportowej w Ornecie.
Na scenie wystąpią:
- Zespół UTW w Ornecie
- Zespół ORNECIANIE
- Zespół Ślicne Ulendzionki
- Zespół Mozaika – piosenki Kayah i Zbigniewa Wodeckiego
W trakcie spotkania premierowe wykonanie piosenek z powstającej płyty „Zwariowane piosenki”… znaczy „Zwarmiowane piosenki”!
 
W razie niepogody impreza odwołana.
Wydarzenie oraz płyta "Zwarmiowane piosenki" realizowane w ramach projektu "Pomysłownia Ornety" dofinansowanego ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce".
czytaj dalej... na temat: Śpiewamy pod chmurką

Startujemy z naszą telewizją

Utworzono dnia 01.07.2021
Rozpoczynamy działanie Internetowej Telewizji "Pobudka Orneta", która będzie informowała mieszkańców Ornety o wydarzeniach, zarówno tych kulturalnych jak i z życia mieszkańców miasta. By zrealizować ten etap projektu "Pomysłownia Ornety" powstała grupa, reprezentująca różne środowiska, która podczas zajęć szlifowała swoje umiejętności zarówno w zakresie redagowania tekstów dziennikarskich jak i nagrywania, montażu materiałów reporterskich.
Wkrótce pojawią się materiały filmowe, dlatego już dziś zachęcamy do subskrybowania kanału. Jeżeli macie ciekawe pomysły lub chcecie dołączyć do naszej Telewizji "Pobudka Orneta" zachęcamy do kontaktu.
Lokalne Partnerstwa PAFW – Program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
czytaj dalej... na temat: Startujemy z naszą telewizją

W krainie pszczół

Utworzono dnia 30.06.2021

W naszych działaniach nie możemy pominąć ważnych kwestii związanych z ochroną środowiska i ekologią. Pomysł, by bohaterem naszych eksperymentów przestrzennych była pszczoła okazał się strzałem w dziesiątkę. Spektakl teatralny dla dzieci o pszczołach oraz animacje włączające w kreatywne działania wokół pszczół, stoisko pszczelarzy z koła Pszczelarzy w Ornecie, pszczele zabawy, pszczółki z balonów…. Te i wiele innych atrakcji czekało na naszych gości podczas happeningu mającego na celu poznanie życia i sposobów ochrony tych ważnych dla naszej planety owadów.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: W krainie pszczół

Wakacje z KULturą

Utworzono dnia 16.06.2021

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku powyżej 6 lat na KULturalne zajęcia do Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.

 

W programie zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, muzyczne, teatralne, sportowe i wiele innych...

Zajęcia odbywają się w dwóch terminach: 12-16.07.201, 16-20.08.2021 w godzinach 10.00-12.00. Informacje tel 55 2421039. Karty, regulaminy dostępne w biurze MDK lub poniżej.

 Ilość miejsc ograniczona.

czytaj dalej... na temat: Wakacje z KULturą

Bajkowy Dzień Dziecka - działania w przestrzeni

Utworzono dnia 04.06.2021

W Bajkowy Dzień Dziecka młodzież, animatorzy i przedstawiciele partnerów wyruszyli w kolorowym korowodzie, by złożyć życzenia wszystkim, którzy są lub czują się nadal dziećmi. Nie zabrakło wesołych sytuacji mimo, że pogoda zdecydowanie krzyżowała plany. Deszczowa aura nie odstraszyła nikogo i życzenia z okazji tego wyjątkowego święta przyjmowane były z radością. Podczas wędrówek w przestrzeni Ornety grupa Telewizji Pobudka Orneta przeprowadziła sondę uliczną, którą niebawem będzie można zobaczyć na kanale Youtube.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Bajkowy Dzień Dziecka - działania w przestrzeni

Tajemnice Ornety odkryte

Utworzono dnia 04.06.2021

W niedzielę odbyła się gra miejska „Tajemnice i sekrety Ornety”. Dopisała pogoda na rodzinny spacer z zagadkami. Trzy drużyny zdobyły najwyższą ilość punktów – Robaczki, Dragoniki, Kuba i spółka. Pytania były dość trudne i wymagały od uczestników myślenia przestrzennego, spostrzegawczości, rozwiązywania zagadek logicznych. Różnice punktowe pomiędzy wszystkimi drużynami były minimalne. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i aktywne spędzanie czasu na wolnym powietrzu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za pozytywne słowa dotyczące tej inicjatywy.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Tajemnice Ornety odkryte

Podwórkowe zabawy

Utworzono dnia 31.05.2021

Dłuuuuuugo czekaliśmy na tę chwilę, żeby móc znów spotkać się z Wami!!!

Zapraszamy w najbliższy piątek, 11 czerwca o godz. 15.00, na plac za Miejskim Domem Kultury. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą maseczki!!!

Gry, mini koncert, zabawy, animacje,hocki klocki, uśmiechy – GWARANTOWANE!!!

czytaj dalej... na temat: Podwórkowe zabawy

Album Opowieści

Utworzono dnia 31.05.2021

Powstaje „Album Opowieści”, będący inwentaryzacją wspomnień przybyłych do Ornety mieszkańców. Z przeprowadzanych wywiadów dowiadujemy się o zawiłych losach ludzi, których spotykamy na co dzień. Poznajemy historie ich życia i okoliczności, dzięki którym mieszkają właśnie tutaj. Poznajemy opowieści o ich miejscach pracy, pierwszych miłościach, emocja związanych z przybyciem do obcego im miejsca, o tym, jak się przywiązali do Ornety i co ich tutaj trzyma.  Większość z nich przybyła ze Wschodu, a ich opowieści są ilustrowane, z nieodłączną dla tej kultury muzyką. Zasoby te to  prawdziwa skarbnica wiedzy, a ich dokumentowanie jest jednocześnie podróżą w nieznane dotychczas rejony.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"

czytaj dalej... na temat: Album Opowieści

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny