Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Festiwal Pieśni Wędrownych

Utworzono dnia 13.09.2021
Już 25 września (sobota) o godz. 15.00, na placu przy Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie, odbędzie się Festiwal Pieśni Wędrownych, który jest efektem warsztatów muzycznych BezKres, które zostały zrealizowane w ramach programu Etno Polska 2021 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury.
Śpiewom towarzyszyć będzie przestrzenna wystawa fotografii przygotowana przez Bartosza Świąteckiego w holu CKiBM.
Stara pieśń,, muzyka, opowieści mieszkańców z kresów stały się punktem wyjścia do przygotowania repertuaru muzycznego na Festiwal Pieśni Wędrownych. Cztery grupy muzyczne: dorosłych, dzieci, seniorów i osób ze szczególnymi potrzebami pod czujnym okiem muzyków Agaty i Tymoteusza Ławrukajtis ćwiczyły by, wraz z zespołem muzycznym Plaster Miodu, zaprezentować Państwu pieśni, które przywędrowały do nas wraz z mieszkańcami.
Zatem już dziś zapraszamy na Festiwal Pieśni Wędrownych
czytaj dalej... na temat: Festiwal Pieśni Wędrownych

Przestrzeń Sztuki - Teatr

Utworzono dnia 09.09.2021

Zapraszamy młodzież do udziału w warsztatach teatralnych. Zajęcia organizowane są w ramach współpracy z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie  w projekcie pod nazwą „Przestrzenie Sztuki. Jeśli czujesz, że jest to Twój klimat, masz coś do pokazania i chcesz to zrobić, chcesz poznać warsztat aktorski i pracować nad sobą – ten projekt jest właśnie dla Ciebie. Warsztaty są bezpłatne i odbywać się będą w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie.

Warsztaty są częścią projektu "Przestrzenie Sztuki - Teatr" Program jest współrealizowany z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego ze środków pochodzących z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

czytaj dalej... na temat: Przestrzeń Sztuki - Teatr

Bractwo Ksiąg

Utworzono dnia 09.09.2021
Uwaga❗️ otrzymaliśmy dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w kwocie 119 900,00 w konkursie w ramach Kierunku Interwencji 4.1.Blisko-Biblioteka/Lokalność/Inicjatywy/Społeczność/Kooperacja/Oddolność Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 na projekt pod nazwą „Bractwo Ksiąg”.
W najbliższym czasie budujemy partnerstwo propagujące rozwój czytelnictwa w mieście i gminie Orneta, zwiększamy kompetencje i szkolimy się oraz organizujemy konferencję. W ciągu najbliższych miesięcy zapraszamy na ogniskowe spotkania z książką, warsztaty dziennikarskie, trening szybkiego czytania⏳, zapamiętywania i rozwoju IQ, spotkania z dietetykiem, spotkania autorskie i dobrą-nockę z książką oraz wiele innych . O poszczególnych etapach projektu i rekrutacjach do działań będziemy Państwa informować na bieżąco. Zachęcamy do udziału!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Nazwa zadania "Bractwo Ksiąg"

@Narodowe Centrum Kultury

@Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

czytaj dalej... na temat: Bractwo Ksiąg

Jak zostać reporterem

Utworzono dnia 08.09.2021

Jak zostać reporterem to warsztaty kierowane do każdego, kto chciałby sprawdzić się w praktyce pisząc lub nagrywając materiały dziennikarskie. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak pisać i publikować teksty, jak pracować z mikrofonem, czego nie lubi kamera i jak sprawnie zmontować nagrany materiał. Grupa jest otwarta, a dołączyć do niej można w każdej chwili.  Grupę warsztatową będzie można spotkać też w przestrzeni miasta, gdzie będzie wykorzystywać w praktyce nabytą wiedzę teoretyczną. Informacje o naborze w CKiBM, pod numerem telefonu 55 24-21-039. Zajęcia bezpłatne.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

 

 

 

czytaj dalej... na temat: Jak zostać reporterem

Poczułeś sztukę

Utworzono dnia 01.09.2021

„Sztuka nie ma wyglądać ładnie; ma sprawić, że coś poczujesz. – Rainbow Rowell”

Z takiego założenia wyszli wszyscy ci, którzy wzięli udział w kolejnym działaniu w ramach eksperymentów przestrzennych. Farba i pędzel były wcześniej  w każdej ręce, ale niekoniecznie w takiej formie. Najmłodsi realizowali swoje wizje malarskie na dużych płaszczyznach z folii, na kamieniach bądź kartonach. Starsi zmierzyli się z mozaiką, której kontury widniały na poszczególnych kawałkach sklejki. Złożona z niej całość to obraz wielobarwny, różnoraki technicznie. Każdy element tej mozaiki był inny, ale tworzył pewną całość odzwierciedlając w ten sposób naszą lokalną społeczność.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Poczułeś sztukę

Sztuka w mieście

Utworzono dnia 01.09.2021

Wystawa w przestrzeni miasta to coś, czego w takiej formie jeszcze u nas nie było. Przeniesienie sztuki w miejsca- pozornie nie nadające się do jej prezentacji- zachwyciło nie tylko uczestników tego eksperymentu, ale również nas. Znane z codziennego przemieszczanie się miejsca nabrały nowej wartości. Dzięki wkomponowanym w nie obrazom ukazały swoje inne, artystyczne oblicze. Niejednoznaczność tego przedsięwzięcia wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców naszego miasta zachwyconych przekazem, jaki niosła całość.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Lokalne Partnerstwa PAFW

czytaj dalej... na temat: Sztuka w mieście

Ogłaszamy nabór do sekcji w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie 2021/2022

Utworzono dnia 20.08.2021

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ofertą zajęć w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie.  W roku 2021/2022 czekają na Państwa zajęcia takie jak: nauka gry na instrumentach :pianinie, akordeonie, gitarze, saksofonie, perkusji oraz instrumentach dętych, zajęcia...

czytaj dalej... na temat: Ogłaszamy nabór do sekcji w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej w Ornecie 2021/2022

Działamy ziołowo-projektowo w instytucjach

Utworzono dnia 20.07.2021

W ramach projektu „Ziołowe Ogrody Miejskie” odbyły się wizyty w Przedszkolach i w Warsztatach Terapii Zajęciowej działających przy Orneckim Stowarzyszeniu Wspierania Osób Niepełnosprawnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021" oraz środków Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

czytaj dalej... na temat: Działamy ziołowo-projektowo w instytucjach

Powstaje Pomysłownia Ornety

Utworzono dnia 14.07.2021

Trwają prace remontowe w nowym miejscu integracji mieszkańców Ornety. „Pomysłownia Ornety” nabiera nowych, świeżych kolorów, a jej pomieszczenia są sukcesywnie wyposażane w nowe wyposażenie, w tym  stoły, krzesła i meble.  Czekamy na efekt finalny, który będzie wynikiem pracy wielu osób, które zaangażowały się w projekt. Zaangażowanie to dotyczyło zarówno wyboru kolorów ścian jak i pomysłów na ogólny wygląd i funkcjonalność. Można zauważyć, że mimo wielu przeciwności, różnych gustów i rozbieżności w oczekiwaniach wszystko zaczyna tworzyć jedną, spójną całość. Wszyscy zaangażowani z dużą radością oczekują zakończenia prac i na efekt końcowy. 

czytaj dalej... na temat: Powstaje Pomysłownia Ornety

Bez Kres

Utworzono dnia 13.07.2021

Trwają zajęcia wokalne w projekcie „Muzyka łączy pokolenia”. Zebrane podczas wywiadów dotyczące pieśni tradycyjne i przyśpiewki stały się materiałem do pracy 4 grup wokalnych. Dokonano wyboru utworów i rozpoczęły się prace nad zapamiętaniem tekstu i poznaniem linii melodycznej. Dodatkowym wyzwaniem okazała się poprawna wymowa, gdyż część utworów jest wykonywana w językach wschodnich.  Na szczęście nikomu nie brakuje entuzjazmu, a zauważalne przez wszystkich postępy dodatkowo motywują do pracy.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"

czytaj dalej... na temat: Bez Kres

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 320

W poprzednim tygodniu: 2607

W tym miesiącu: 7934

W poprzednim miesiącu: 11691

Wszystkich: 106915