Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 5:

2 maja wywieś flagę!

Utworzono dnia 30.04.2021
Zachęcamy mieszkańców gminy Orneta do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielenia się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.
czytaj dalej... na temat: 2 maja wywieś flagę!

Uwaga konkurs!!!

Utworzono dnia 30.04.2021

Konkurs! Konkurs! Konkurs!

Wymyśl tytuł płyty, która powstaje w naszym Laboratorium Dźwięków Muzyki, w ramach projektu „Pomysłownia Ornety”

W telegraficznym skrócie, o co chodzi:

- nasze - autorskie aranżacje ludowych utworów, czyli 5 grup wiekowych, 2 instruktorów, 10 utworów, 1 płyta, niezliczona ilość muzycznych stylów!

- Wasze - ujęcie tego artystycznego miszmaszu w tytule płyty!

Spośród zgłoszonych propozycji wybierzemy najlepsze a ich autorzy otrzymają nagrody – płyty z autografami artystów biorących udział w jej powstaniu.

Propozycje tytułu płyty prosimy wysyłać na adres biuro@mdk.orneta.pl - wpisując w temacie maila „Tytuł płyty” a w jego treści podać imię i nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.

Wysyłając do nas zgłoszenie, Uczestnik automatycznie wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych, w celach organizacji, przeprowadzenia i promocji konkursu oraz zgodę na bezpłatne wykorzystanie propozycji tytułu płyty przez Organizator konkursu.

Na Wasze propozycje czekamy do 14. 05. 2021r.

Projekt „Pomysłownia Ornety” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

czytaj dalej... na temat: Uwaga konkurs!!!

Muzyka łączy pokolenia

Utworzono dnia 28.04.2021
BezKres
Chcesz rozpocząć muzyczną przygodę z pieśniami kresowymi. Otwieramy zapisy do projektu: "Muzyka łączy pokolenia". Zajęcia warsztatowe "BezKres" odbywać się będą w 4 grupach, zgodnie z wytycznymi sanitarnymi od maja.
Zadzwoń lub napisz!!!
Telefon kontaktowy 552421039, e-mail: biuro@mdk.orneta.pl
Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "EtnoPolska 2021"
czytaj dalej... na temat: Muzyka łączy pokolenia

LICYTACJE WOŚP 2021

Utworzono dnia 27.01.2021

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych WOŚP -owych licytacjach, które w tym roku odbywają się dzięki uprzejmości portalu ALLEGRO.

Wiele wspaniałych gadżetów, voucher na nurkowanie, bon na tort, lot szybowcem, ekspres do kawy, obraz, akcesoria WOŚP i wiele, wiele innych ...

Finał w Ornecie wsparli: Urząd Miejski w Ornecie, Nadleśnictwo Orneta, Reduta Orneta, Piekarnia Warmińska, Aeroklub Elbląski, LOK Orneta, Mariola i Sebastian Leszczyński, Centrum Podróży MyTravel.pl Cezary Barszczewski, "Społem" PSS Dobre Miasto,  Fundacja WOŚP. Wszystkim gorąco dziękujemy. Zbieramy dla oddziałów dziecięcej laryngologii otolaryngologii i diagnostyki głowy

Poniżej linki do trwających licytacji.

 

czytaj dalej... na temat: LICYTACJE WOŚP 2021

Eksperymenty przestrzenne

Utworzono dnia 12.01.2021
Czas trochę poeksperymentować!
Zapraszamy na warsztaty i spotkania, mające na celu przygotowanie uczestników do samodzielnych działań takich jak flash mob, happening, street art, gry terenowe, instalacje artystyczne.
Podczas spotkań wypracujemy koncepcję pokazującą, jakie wspólne działania będziemy realizować w przestrzeni publicznej, na co chcemy zwrócić uwagę mieszkańców gminy Orneta i jakie formy do tego wykorzystamy. Zorganizowane warsztaty pozwolą nam na zdobycie wiedzy, jak zorganizować akcję w mieście.
W związku z pandemią COVID - 19 zaplanowaliśmy krótkie wspólne akcje w przestrzeni publicznej, w które zaangażowane będą wszystkie grupy wiekowe.
Zajęcia będą odbywały się online, chyba że aktualnie obowiązujące wytyczne dotyczące COVID - 19 ulegną zmianie i możliwe będą kontakty osobiste.
Projekt „Pomysłownia Ornety” dofinansowano ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. @LokalneParntnerstwaPAFW
czytaj dalej... na temat: Eksperymenty przestrzenne

"Laboratorium Dźwęków Muzyki"

Utworzono dnia 22.12.2020

Uwaga! Rozpoczynamy rekrutację do projektu „Pomysłownia Ornety”. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do udziału w warsztatach „Laboratorium  Dźwięków Muzyki”. W trakcie warsztatów wypracujemy materiał do nagrania płyty...

Projekt „Pomysłownia Ornety” dofinansowano ze środków Programu Lokalne Partnesrtwa PAFW Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

czytaj dalej... na temat: "Laboratorium Dźwęków Muzyki"

"Pobudka Orneta"

Utworzono dnia 22.12.2020

Tworzymy lokalną telewizję!  Rusza rekrutacja do telewizyjnej stacji online „Pobudka Orneta”. Chcesz być reporterem? Pisać artykuły i montować filmy? Zadzwoń i dopytaj o szczegóły. Zajęcia ruszają w styczniu 2021 i kierowane są do przedstawicieli organizacji...

Projekt „Pomysłownia Ornety” dofinansowano ze środków Programu Lokalne Partnesrtwa PAFW Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

czytaj dalej... na temat: "Pobudka Orneta"

Archipelag Wędrowców

Utworzono dnia 03.12.2020

Projekt „Archipelag Wędrowców” był realizowany przez Stowarzyszenie „Tratwa” we współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych i Miejskim Domem Kultury w Ornecie w 2020 roku . Projekt zakładał poszukiwanie opowieści oraz tworzenie opartych na...

czytaj dalej... na temat: Archipelag Wędrowców

Pomysłownia Ornety

Utworzono dnia 02.12.2020

  "Pomysłownia Ornety" to projekt zakładający realizowanie działań na rzecz dobra wspólnego, które określiliśmy z mieszkańcami Ornety w przeprowadzonej latem diagnozie oraz budowanie trwałego partnerstwa.Komisja Konkursu w ramach VII edycji programu...

czytaj dalej... na temat: Pomysłownia Ornety

Konkurs Piosenki Świątecznej

Utworzono dnia 20.11.2020
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych  do wzięcia udziału w Konkursie Piosenki Świątecznej online. Zaśpiewaj, nagraj i prześlij do Miejskiego Domu Kultury im. Franciszka Chruścielaw Ornecie. Regulamin oraz karta zgłoszeniowa poniżej Regulamin i karta...
czytaj dalej... na temat: Konkurs Piosenki Świątecznej

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny